Több mint hatszáz résztvevője volt a Zempléni Egyházmegyei Napnak

2011. június 29., címkék: Határon túl, hatodik református világtalálkozó, zempléni egyházmegye (szrke)

A hétvégén rendezték meg első alkalommal Kisgéresen a Zempléni Egyházmegyei Napot. A rendezvényen az egyházmegye szinte mind a harminchat gyülekezete képviseltette magát. A legtöbben a gulyásfőzőversenybe és a futballmérkőzésbe neveztek be, de az egyházmegyében működő kórusoknak is tapsolhatott a közönség, valamint a Firesz, a Szela és a Debrecen-Nagytemplomi ÉDEN zenekarának is. A rendezvényen tiszteletét tette Fazekas László, a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház püspöke, Géresi Róbert püspökhelyettes és a Zsinati Tanács több tagja is.

Zempléni Egyházmegyei Nap

2011. június 24., címkék: Határon túl, hatodik református világtalálkozó, zempléni egyházmegye (szrke)

A Magyar Reformátusok Hatodik Világtalálkozója egyik eseményeként június 25-én, szombaton megvalósuló alkalomnak, amely tizenhét különféle programmal várja az érdeklődőket, a kisgéresi egyházközség ad otthont.

Bélyegkiállítás Királyhelmecen

2011. május 25., címkék: kiállítás, királyhelmec, zempléni egyházmegye (szrke)

Templomokat és kolostorokat ábrázoló bélyegekből nyílik kiállítás pénteken a felvidéki Királyhelmecen Kocsis Attila református lelkész gyűjteményéből.

3 in 1 Bacskában

2010. október 06., címkék: ifjúság, szlovákiai reformátusok (szrke), zempléni egyházmegye (szrke), Határon túl, Hírek, bacska

A Zempléni Egyházmegyében az új iskolai évben a bacskai gyülekezetben folytatódott a 3 in 1 elnevezésű ifjúsági nap.

Hardicsa – gyülekezet a nyelvhatáron

2010. szeptember 09., címkék: Határon túl, hardicsa, szlovákiai reformátusok (szrke), zempléni egyházmegye (szrke)

"Mindenkinek lehetőséget kell adni arra, hogy anyanyelvén élje meg a hitét. Aki szlovák, annak szlovákul, aki magyar, annak magyarul."

Egy falu a templom tövében – Garany már inkább szlovák nyelvű gyülekezet

2010. július 09., címkék: zempléni egyházmegye (szrke), szlovákiai reformátusok (szrke), garany, Határon túl

Az Ondava folyó jobb partján, mintegy tíz kilométerre Tőketerebestől, egy kissé az Avas-domb északi lejtőjére támaszkodva fekszik a Zempléni Református Egyházmegyéhez tartozó Garany község.